KROPLÓWKI

Poniżej przedstawiamy charakterystykę poszczególnych wlewów dożylnych. Zachęcamy do zapoznania się z opisem ich działania oraz zaleceniami stosowania.

WITAMINA C

Dlaczego warto rozważyć terapię witaminą C?

Witamina C to silny antyoksydant, dlatego doskonale wspomaga organizm w zwalczaniu stresu oksydacyjnego. Istotną zaletą witaminy C jest jej zdolność do szybkiego i bezpośredniego wnikania do wnętrza komórek, ponieważ rozpuszcza się w wodzie. Dzięki temu swe ochronne działanie antyoksydacyjne może uruchomić bezpośrednio w komórce. Organizm ludzki utracił zdolność samodzielnego wytwarzania witaminy C i jest uzależniony od jej podaży z zewnątrz. Dlatego tak ważne jest przyjmowanie witaminy C nie tylko podczas choroby. Ponieważ w przypadku podania doustnego w postaci proszku lub tabletek w jelicie wchłania się określona ilość witaminy C, a reszta jest wydalana, zaleca się podanie w postaci kroplówki. Osiągnięcie wysokiego stężenia witaminy C we krwi ma decydujące znaczenie dla skuteczności terapii.

Stres oksydacyjny

Organizm ludzki jest nieustannie narażony na tzw. stres oksydacyjny. Przyczyną stresu oksydacyjnego są wolne rodniki. Są to agresywne i bardzo reaktywne substancje, które powstają w wyniku procesów przemiany materii organizmu, zapaleń, działania substancji chemicznych lub promieniowania. Stres oksydacyjny może powodować uszkodzenia materiału genetycznego i połączeń białkowych, powstawanie komórek rakowych, procesów zapalnych, reumatyzmu, alergii i innych chorób.

Działanie witaminy C
 • Budowa i wzmacnianie kości, mięśni, naczyń krwionośnych i tkankiłącznej
 • Przyspieszenie gojenia ran
 • Stabilizacja procesów przemiany materii układu hormonalnego i nerwowego
 • Obniżenie ryzyka arteriosklerozy w wyniku rozkładu cholesterolu
 • Rozkład toksyn pochodzących z pożywienia iśrodowiska
 • Ochrona przed substancjami kancerogennymi
 • Uśmierzanie bólu
Obszary zastosowania

Witaminę C zaleca się w następujących stanach:

Wszelkie choroby zapalne
 • infekcje ostre
 • podatność na infekcje
 • zaburzenia gojenia
 • kontuzje
 • choroby reumatyczne
Fazy zwiększonego zapotrzebowania na energię
 • rekonwalescencja po chorobie
 • fazy treningu sportów wyczynowych
 • przygotowanie do egzaminów
 • stany wyczerpania
 • syndrom wypalenia, zespół przewlekłego zmęczenia
 • depresje, stany lękowe
Przewlekłe stany bólowe
Choroby alergiczne
 • alergia na pyłki, kurz domowy i inne
 • AZS
 • astma o podło żu alergicznym
Obciążenie toksynami np.
 • toksynyśrodowiskowe lub metale ciężkie
 • nikotyna
Procesy przedwczesnego starzenia
Choroby nowotworowe
Zalecenia terapeutyczne

Sposób stosowania, w szczególności cykle i czas trwania terapii, są dostosowane do indywidualnej sytuacji pacjenta. Badania dotyczące stosowania w praktyce potwierdzają zasadność następującego schematu:

Stosowanie: 2 x na tydzień

Czas trwania terapii: około 5 tygodni

WIĘCEJ

KWAS ALA ALFA LIPONOWY

Kwas alfa-liponowy określa się mianem idealnego przeciwutleniacza.

W przeciwieństwie do wielu innych takich substancji potrafi zwalczać wolne rodniki zarówno w środowisku wodnym, jak i tłuszczowym, a także wewnątrz i na zewnątrz komórek. Chociaż inne składniki odżywcze o właściwościach przeciwutleniających, jak np. witamina C czy witamina E są lepiej znane, wykazano, że kwas alfa-liponowy zwiększa ich skuteczność w organizmie potrafiąc regenerować ich właściwości antyoksydacyjne. Jako silny przeciwutleniacz ALA obniża stres oksydacyjny, zapobiega cukrzycy, chroni przed miażdżycą może być wykorzystywany w terapii chorób autoimmunologicznych obniża ciśnienie, działa ochronnie na wątrobę dzięki mechanizmowi, w ramach którego zwiększa poziom cysteiny, która jest wykorzystywana do syntezy glutationu – silnego przeciwutleniacza i substancji odtruwającej w wątrobie.

Glutation usuwa produkty przemiany materii powstałe w wyniku działania wolnych rodników, a także toksyny wytwarzane w trakcie konsumpcji alkoholu, palenia papierosów, chemioterapii nowotworów, stosowania różnych leków oraz w czasie radioterapii. Ponieważ glutation chroni komórki przed zniszczeniem oksydacyjnym, osłania w ten sposób tkanki, naczynia krwionośne, system nerwowy, system immunologiczny, wątrobę, serce, płuca, nerki itp. Bierze on także udział w szeregu reakcji enzymatycznych, które chronią nas przed uszkodzeniami narządów.

ALA może także wywierać bezpośredni wpływ na komórki macierzyste, pobudzać je do podziału co przyczynia się do regeneracji uszkodzonego organu.

Sport i ćwiczenia fizyczne

ALA jest niezbędnym koenzymem w metabolizmie tłuszczów i węglowodanów w celu wytworzenia ATP (cząsteczki energetycznej występującej w komórkach). Aby tłuszcze i węglowodany mogły uczestniczyć w cyklu Krebsa w komórkach niezbędne jest oddziaływanie na nie przez ALA. Poprawia on wychwytywanie glukozy w komórkach mięśni, które następnie wykorzystują ją do produkcji energii. Ze względu na zwiększenie produkcji ATP i zmniejszenie czasu regeneracji sił teoretycznie organizm może tolerować większe ilości ćwiczeń lub aktywności fizycznej.

Zakres działania ALA
 • Wspomaga redystrybucję witaminy C i E
 • Działa jako chelat metali
 • Regeneruje komórki wątroby
 • Stymuluje syntezę glutationu
 • Reguluje poziom cukru we krwi
 • Ma zastosowanie w medycynie przeciwstarzeniowej
 • Wpływa pozytywnie na proces odmładzania skóry
 • Wspomaga odchudzanie i obniżenie wagi
 • Stymuluje działanie komórek macierzystych
WIĘCEJ

GLUTATION – CO TO TAKIEGO?

Glutation to tripeptyd, czyli białko zbudowane z trzech aminokwasów

– kwasu glutaminowego, glicyny i cysteiny.

Każda komórka organizmu jest odpowiedzialna za jego produkcję i musi otrzymać konieczne do tego odpowiednie składniki (tzw. prekursory), które obecnie możemy dostarczyć bezpośrednio w postaci kroplówki.

Glutation pełni trzy bardzo istotne funkcje w organizmie:

 1. jest naturalnym przeciwutleniaczem, który neutralizuje działanie wolnych rodników i reaktywne formy tlenu, a przez to zapobiega chorobom nowotworowym, a także starzeniu się iśmierci komórek.
 2. stymuluje prawidłowe działanie układu immunologicznego poprzez zwiększenie produkcji krwinek białych, a przez to wspomaga odporność i chroni przed chorobami.
 3. ma działanie detoksykacyjne – rozkłada toksyny, oczyszcza organizm z metali ciężkich, odpowiada za prawidłową pracę wątroby.

To zatem niewątpliwe czynniki warunkujące zdrowie, bez glutationu komórki podlegałyby nieustającemu utlenianiu i niszczeniu, organizm nie byłby w stanie bronić się przed zakażeniami bakteryjnymi i wirusowymi, a wątroba uległaby uszkodzeniu pod wpływem gromadzących się w niej toksyn.

Działanie glutationu

Glutation to silny antyoksydant – najlepsza broń przeciwko wolnym rodnikom i reaktywnym formom tlenu, które mają wpływ na rozwój chorób cywilizacyjnych: nowotworów, chorób serca czy cukrzycy oraz powodują starzenie się iśmierć komórek. Nie tylko sam jest silnym przeciwutleniaczem, lecz także warunkuje skuteczne działanie innych antyutleniaczy (np. witaminy C i E) innymi słowy, bez glutationu inne przeciwutleniacze nie zadziałają!

Glutation stymuluje działanie układu immunologicznego. Wpływa on na zwiększenie produkcji krwinek białych, a także warunkuje ich skuteczne działanie. Układ immunologiczny funkcjonuje sprawnie tylko w organizmie, w którym poziom glutationu jest wysoki – taki organizm może skutecznie wykrywać i niszczyć bakterie, wirusy, obce antygeny oraz komórki nowotworowe, a także zapobiegać ich mnożeniu.

Glutation ma działanie detoksykacyjne, co jest szczególnie istotne dla współczesnego człowieka narażonego na zanieczyszczeniaśrodowiska naturalnego, spożywanieżywności produkowanej lub konserwowanej z użyciemśrodków chemicznych czy kontakt z różnymi toksynami. Glutation rozpuszcza toksyny, które następnie mogą być wydalone z organizmu.

Oczyszcza organizm z metali ciężkich, herbicydów, pestycydów, toksycznych składników dymu tytoniowego i innych szkodliwych substancji, będących czynnikami raka. Najistotniejszą funkcję w oczyszczaniu organizmu z toksyn pełni wątroba, a właśnie glutation odpowiada za jej prawidłową pracę. Niskie stężenie glutationu w organizmie upośledza pracę wątroby – w efekcie prowadzi do kumulowania się toksyn i zatruwania organizmu.

Postępowanie medyczne rekomenduje dostarczanie glutationu w iniekcjach dożylnych co skutecznie podnosi jego poziom w organizmie.

WIĘCEJ

KOENZYM Q 10

Jest niesamowicie wszechstronny

działa wspomagająco zarówno podczas odchudzania, przyspieszając przemianę materii, jak i chorób takich jak miażdżyca otyłość czy cukrzyca.

Koenzym Q10 jest konieczny do funkcjonowania wszystkich komórek w organizmie, ponieważ bierze duży udział podczas wytwarzania w nich energii oraz chroni je przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników. Potrzebny jest także do prawidłowej pracy serca i mięśni szkieletowych.

Koenzym Q10 jest bardzo wartościowym antyoksydantem.

Posiada właściwości antynowotworowe oraz naprawcze. Przeciwdziała negatywnym zmianom w organizmie, a także ma zdolności do walczenia ze zmianami już istniejącymi. Koenzym Q10 pomaga utrzymać odpowiednie ciśnienie tętnicze krwi. Przez jego niedobór może dojść do zakłócenia samoregulacji ciśnienia krwi i rozwoju nadciśnienia tętniczego. Poprawia także funkcjonowanie i działanie układu immunologicznego oraz ma właściwości antyoksydacyjne. Koenzym Q10 umożliwia także prawidłowy przebieg procesów odtruwania organizmu, dlatego polecany jest on w czasie jego detoksykacji.

Wspomaga odchudzanie.

U osób z nadwagą bądź otyłością także sprawdzi się przyjmowanie koenzymu Q10. Wspomaga on odchudzanie, ponieważ jest skuteczny w przyspieszaniu spalania materii.

Opóźnia procesy starzenia się.

Kolejną, potwierdzoną badaniami, właściwością koenzymu Q10, jest opóźnianie i spowalnianie biologicznego starzenia się skóry i organizmu, dlatego możemy znaleźć go w składzie wielu kosmetyków jako składnik czynny.

Posiada właściwości lecznicze.

Jest skuteczny w leczeniu różnych chorób, takich jak:

 • miażdżyca
 • parodontoza
 • nadciśnienie tętnicze
 • cukrzyca typu II
 • choroba Alzheimera
 • choroba Parkinsona
 • choroby układu krążenia, np. niewydolność serca
 • choroby dziąseł
 • dystrofia mięśniowa
Poprawia urodę.

Koenzym Q10 sprawdza się także u wielu kobiet, które dbają o wygląd i dobre samopoczucie, ponieważ ma on między innymi zdolności do wygładzania i uelastyczniania skóry a także do redukcji zmarszczek. Pomaga również w walce z otyłością, przyspieszając przemianę materii oraz pomaga zachować witalność.

Właściwości Koenzymu Q10.
 • oczyszczanie organizmu
 • wpieranie odporności
 • odtruwanie wątroby
Skutki niedoboru w organizmie.

Jeżeli w organizmie jest za niski poziom koenzymu Q10, spada nam odporność, odczuwamy duży spadek energii, a wręcz zmęczenie. Zmniejsza się także wydolność serca. Nasz organizm sam wytwarza pewien poziom koenzymu Q10, ale ilość ta powoli spada od 30 roku życia. Niedobory koenzymu często pojawiają się u osób wykonujących intensywne ćwiczenia fizyczne a także u osób chorych czy pracujących fizycznie. Dlatego musimy systematycznie uzupełniać niedobory Koenzymu Q10 w naszym organizmie.

WIĘCEJ

SOLCOSERYL

Efektywnie poprawia regenerację organizmu.

Jest bezbiałkowym wyciągiem z surowicy i komórek krwi cieląt. Pełni on dość istotne funkcje, które są w stanie przyczynić się do znacznej poprawy regeneracji organizmu sportowca

Osoby trenujące na dość wysokim poziomie, gdzie ilość sesji treningowych często przekracza ilość dni tygodnia, największe z czym mają problem, to odpowiednia regeneracja. Mało kto jest w stanie żyć ze sportu, więc założyć należy, że dochodzi do tego również praca. W przypadku wielu osób jest to dodatkowych wysiłek fizyczny, często nawet bardzo ciężki.

W takiej sytuacji, zakładając nawet optymalną ilość snu w ilości 7 godzin dziennie, regeneracja bywa bardzo ciężka. Sen, praca, treningi. Ciężko w takiej sytuacji o odpowiedni poziom regeneracji dla naszych mięśni, ośrdkowego układ nerwowego czy samej psychiki. W sytuacji takiej idealnym rozwiązaniem wydaje się solcoseryl.

Nasilenie syntezy kolagenu.

Kolagen w organizmie człowieka odpowiada nie tylko za nasze włosy i skórę, ale również, co bardzo istotne - za prawidłowe funkcjonowanie tkanek łącznych i stawów. Stanowi on 1/3 łącznej sumy białek w naszym organizmie. Zaburzenia jego produkcji są w stanie przyczynić się do odwapnienia szkieletu kostnego, co wpływa na zwiększoną zdolność do kontuzji i złamań kośćca. Ma to istotne znaczenie szczególnie w sportach walki. Odpowiada on również za produkcję odpowiedniej ilości mazi stawowej, zapewniając twardość i elastyczność okolicy stawów. Co ciekawe kolagen odpowiada również za nasz układ immunologiczny. Ogranicza bowiem rozprzestrzenianie się bakterii chorobotwórczych, toksyn, a nawet komórek nowotworowych. Nasilenie produkcji kolagenu w organizmie przyczyni się więc w znaczny sposób do poprawy regeneracji organizmu, zapobieganiu kontuzji, jak i leczeniu już nabytych urazów.

Stymulacja fosforylacji oksydacyjnej.

Poprzez zwiększenie magazynowanej energii przyczynia się do syntezy ATP. Większa synteza adenozynotrifosforanu przekłada się na poprawę metabolizmu energetycznego i zwiększenia wysokoenergetycznych fosforanów. Osoby aktywne fizycznie potrzebują większych ilości tlenu dostarczanego do mięśni. Ma to szczególne znaczenie w sportach wytrzymałościowo-siłowych. Solcoseryl poprawia transport i magazynowanie tlenu oraz glukozy w mięśniach. Lepiej dotlenione mięśnie pracują dłużej i wydajniej, a ich ochrona poprawia ogólny stan metaboliczny i naprawczy.

Regeneracja centralnego układu nerwowego.

Wysoka aktywność fizyczna znacznie wpływa na centralny układ nerwowy. Wpływa to na przemęczenie całego organizmu. Wpływa to negatywnie na pracę nadnerczy, przysadki i podwzgórza. Powodując zwiększone wydzielanie hormonów stresogennych, np. kortyzolu. Zbyt długie przebywanie organizmu w stanach stresujących może spowodować wypalenie nadnerczy, a to w istotny sposób wpłynąć może na formę sportowca. Solcoseryl zwiększa regenerację centralnego układu nerwowego, przyczyniając się do utrzymania homeostazy, rozwoju i regeneracji tkanki nerwowej.

Zapobieganie wtórnym zmianom zwyrodnieniowym i patologicznym komórek.

Solcoseryl działa idealnie u osób z różnego rodzaj problemami po kontuzjach. Wynika to ze zmniejszenia stanów zapalnych organizmu i szybszego powrotu do sprawności. Szczególnie po zerwaniach, naderwaniach mięśni, zabiegach inwazyjnych stanów, takich jak rekonstrukcja więzadła krzyżowego czy zerwaniach torebki stawowej. Są to typowe kontuzje występujące w sportach walki. Warto więc przemyśleć jego stosowanie, szczególnie w takich sytuacjach.

Kroplówka skomponowana z myślą o sportowcach to najskuteczniejszy sposób na odpowiednie nawodnienie i regenerację organizmu !
 • ma działanie silnie regeneracyjne
 • dotlenia komórki naszego ciała
 • stymuluje gojenie się ran
 • pobudza regeneracje uszkodzonych tkanek
 • przeciwdziała i ogranicza wtórne zmiany zwyrodnieniowe
 • nasila produkcję kolagenu i mazi stawowej
 • wpływa na regenerację centralnego układu nerwowego
 • Regeneracja to najważniejszy aspekt w życiu sportowca warto profesjonalnie o nią zadbać
WIĘCEJ

WITAMINA B KOMPLEX

Wspiera układ nerwowy, łagodzi napięcia, poprawia sprawność intelektualną i nastrój

Kompleks B przeznaczony jest dla osób ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminy z grupy B (m.in. stany wyniszczenia, alkoholizm, rekonwalescencja, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, pomocniczo w chorobach układu nerwowego, w trądziku, wspomagająco po przebytej antybiotykoterapii, w zaburzeniach czynności układu pokarmowego z towarzyszącą długotrwałą biegunką).

Witamina B1.

Tiamina uczestniczy w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz wspomaga pracę układu sercowo-naczyniowego i odpornościowego. Wykazuje właściwości antyoksydacyjne. Niedobór objawia się trudnościami w koncentracji, uczuciem chronicznego zmęczenia, skurczami i bólem mięśni, zapaleniem nerwów czy niedowładem.

Witamina B6

działa kojąco na układ nerwowy, uspokaja i pomaga w walce z bezsennością, pozwala utrzymać we właściwej kondycji skórę i włosy. Niedobór witaminy B6 przyczynia się do przedwczesnego starzenia się komórek nerwowych, problemów z pamięcią oraz powstania zaburzeń neurologicznych i psychicznych objawiających się agresywnością, depresją czy nadpobudliwością.

Witamina B9

Kwas foliowy. Kluczowa w pracy systemu nerwowego. Uczestniczy w produkcji krwinek czerwonych, DNA i aminokwasów niezbędnych do prawidłowych podziałów komórkowych. Pomaga obniżyć poziom homocysteiny, a więc zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Poprawia płodność i wigor.

Witamina B12

niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, uczestniczy w wytwarzaniu czerwonych krwinek, warunkuje podziały komórkowe oraz syntezę kwasów nukleinowych DNA i RNA oraz białek uczestniczących w ich budowaniu. Objawy niedoboru witaminy B12 mogą powodować zaburzenia pamięci, trudności z koncentracją uwagi

WIĘCEJ

MAGNEZ

Najcenniejszy biopierwiastek w ludzkim organizmie

Magnez, zaliczany do najcenniejszych biopierwiastków, pełni w ludzkim organizmie wyjątkową rolę. Bierze udział w przebiegu fotosyntezy, uczestniczy w ważnych reakcjach enzymatycznych. Aktywuje ponad 320 enzymów.

Właściwości.

Magnez posiada własności strukturotwórcze, bierze udział wkonstrukcji błon komórkowych i innych elementów tkanek. Jest też czynnikiem wzrostu, decydujeo wydolności naszych układów: kostnego, nerwowego, trawiennego, krążenia, zwalcza miażdżycę, procesy starzenia się, wzmacnia mechanizmy obronne organizmu i jego podatność na powstanienowotworów. Odgrywa też dużą rolę w syntezie kwasów tłuszczowych (np. otyłość może być skutkiem niedoboru magnezu). Działa stabilizująco na układ nerwowy, odpręża, uspokaja, dzięki czemu nasz mózg może pracować wydajniej. Wykazuje działanie rozkurczające mięśnie, zmniejszające ciśnienie krwi, znoszące arytmię serca, a także przeciwdziała nadkrzepliwości krwi, czy tworzeniu się kamieni nerkowych. Wzmacnia mięśnie i koi nerwy- działa antystresowo na układ nerwowy. Uczestniczy w przebiegu wielu szlaków metabolicznych związanych z przemianą białek, kwasów nukleinowych, lipidów i węglowodanów. Wykazuje pozytywny wpływ na krzepnięcie krwi, usprawnia reakcje obronne organizmu, wzmacnia układ sercowo-naczyniowy. Obniża poziom cholesterolu, chroniąc przed uszkodzeniem mięśnia sercowego.

WIĘCEJ